Zalety kurtyn paskowych

Posted by

Zasłony wykonane z elastycznych pasów PCV, stosowane w najrozmaitszych gałęziach przemysłu cieszą się dużą popularnością ze względu na swe uniwersalne zastosowanie, solidność, trwałość i odporność na trudne warunki występujące w otoczeniu. kurtyny paskowe, bo o nich mowa, istotnie wykorzystywane są wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, gdzie nie ulegają zniszczeniu czy odkształceniu nawet w niskich temperaturach.

kurtyny spawalnicze składającą się z odpowiedniej szerokości pasów mocuje się na wieszaku wykonanym ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Zazwyczaj jest to tak zwany wieszak grzebieniowy, czy hakowy, na który zakłada się płytki mocujące i pasy. Zawiesia takie występują w różnych szerokościach i można je łączyć ze sobą zależnie od potrzeb – szerokości otworu, który kurtyna ma docelowo przesłaniać.

Zasłony chronią skutecznie przed hałasem, zmniejszają ekspozycję na dym czy substancje chemiczne powstające w zakładach produkcyjnych, likwidują przeciągi oraz zapobiegają rozpraszaniu się ciepła bądź dla odmiany ograniczają straty zimnego powietrza w chłodniach. Zapewniają też większe bezpieczeństwo.